paylaş

ERG GROUP’un göz dolduran projesi Twinkle Life’ın lansmanı gerçekleştirildi

ERG GROUP’un göz dolduran projesi Twinkle Life’ın lansmanı gerçekleştirildi

Kentimizin tanınmış mimarlarından Yalçın Ergen’in sahibi olduğu ERG GROUP’un göz dolduran projesi Twinkle Life’ın lansmanı basın mensuplarının yoğun katılımıyla yine Ergen’in sahibi olduğu Nurus’un Kartepe’de bulunan binasında gerçekleştirildi. Kentimizde yeni bir yaşam alanı oluşturmak için kolları sıvayan Yalçın Ergen, proje hakkında şu bilgileri verdi: “İnsanların yaşamına katmak istediğimiz şeyin mutluluk, konfor ve gereksiz şatafattan uzak bir ışıltı olduğuna karar verdik. Yaşamın her alanında olduğu gibi aslında tüm amacımız çocuklar kadar mutlu olabilmek ve oldurabilmek dedik. Eğer ki biz, mutlu ve sağlıklı bir çevrede hayatımızı devam ettirebiliyorsak yaşam enerjimiz doruklara çıkmış demektir.

 

 

 

‘TWINKLE’ çocukluk anılarımızdaki bir çizgi filmdi ve bu film ışıldayan bir yıldızın hikayesini anlatmaktaydı. Biz de tasarımlarımızla çocukluğumuzdaki yıldız gibi parlamayı, hangi yaşta olursak olalım çocuklar gibi mutlu ve huzurlu yaşamlar yaratmayı, istedik ve İngilizce ışıltı anlamına gelen ‘TWINKLE’ı konut markamız olarak tescilledik.”

ERG GROUP’un en prestijli projesi olan Twinkle Life, Eylül 2018’de tamamlanacak. İlk projesini Gölcük’te hayata geçiren ERG GROUP ikinci projesi için ise Kocaeli’nin parlayan bölgesi Başiskele’yi belirledi. Kullar bölgesinde gerçekleştirilecek projenin büyüklüğü 9 bin 309 metrekare olacak.

 

 

AVLU ( HAYAT) KÜLTÜRÜNÜN GERİ DÖNÜŞÜ

Geleneksel Türk evinin giriş katında odaların açıldığı, üstü kapalı, önü avluya bakan, bir ya da birkaç yanı açık mekana ‘hayat’ adı verilirdi. Ergen, ‘Hayat’ın aslında geçmişte atalarımızın kurguladığı ve keyifle yaşadığı Hayat’tan geçtiğini fark ettik ve yola koyulduk. ‘Hayat’ denen iç avlular ile konut mekan anlayışına geleneksel bir dokunuş yapan Twinkle Life projesinde, yeşil alan ve sosyal alan olarak kullanılacak, müstakil daire girişi imkanı sağlayan toplam 225 metrekare avlular tasarlanmıştır. Kapımızın hemen önünde bulunan, günlük hayatımızın renkli bir parçası olmasını dilediğimiz, estetik ve farklı bir mimari öge olarak projeye kattığımız bu avlular ile ailemizle, komşularımızla, misafirlerimizle günün stresinden uzaklaşmayı hoşça vakit geçirmeyi istiyoruz” dedi.

 

 

YÜKSEK TAVAN KONFORU

Mekansal büyüklüğün metrekare ile ölçülmesinden öteye geçmek isteyen ERG GROUP, yüksek tavanlar ile mekanın hacimsel büyüklüğünün yaşama katacağı zenginliği öngören bir tasarım benimseyerek, minimum tavan yüksekliğini 3.10 metre olarak belirledi.

 

EN YAKIN DOSTUN KOMŞUN OLSUN

Yaşadığınız yer, yapı kalitesi olarak ne kadar üst düzey olsa da bir süre sonra aranılan şeyin iyi bir komşuya sahip olma hissiyatı olduğunu bilerek, insanları sevdikleriyle, dostlarıyla, akrabalarıyla bir arada yaşamaya yönlendirmeye çalışan ERG GOUP, atalarımızın söylediği üzere, “ev alma komşu al” düşüncesinden yola çıkarak, Twinkle Life projesinde konut sahibi olmak isteyen kişilerin arkadaşlarıyla komşu olmalarını teşvik edici bir fiyat politikası belirledi.

Giriş katta yer alan dairelerin (16 adet 3+1, 4 adet 2+1) teraslarının önünde bulunan 35 metrekareden 170 metrekareye değişen büyüklüklerdeki bahçelerinin kullanım hakkını o dairede oturan kişinin şahsi kullanımına bırakılmış.

 

twinkle-life-2

 

NİTELİKLİ MALZEME, KULLANIŞLI İÇ MEKANLAR

Kurulduğu günden itibaren yapmış oldukları üst düzey dekorasyon işlerinin verdiği tecrübe, birikim ve bölgemizin en büyük mimar- iç mimar kadrosu ile farklılık yaratmayı hedefleyen

ERG GROUP, diğer projelerinde de çoklukla gördüğümüz ufak metrekareler içinde çoklu mekanlar yerine, kullanım konforu sağlayan daha geniş alanlar ortaya oluşturdu. Önceliğimizin nitelikli ve kaliteli malzeme kullanmak olduğunu söyleyen Yalçın Ergen, “Projemizde, Kocaeli yetkili bayisi olduğumuz Eurodecor mutfak ve kapılarını kullanacağız. Mekan içi diğer malzemelerde de bu kaliteyi devam ettirmek adına birçok alternatifi konut sahiplerinin tercihine sunacağız” dedi.

 

SİTE VE DAİRE ÖZELLİKLERİ

Hayalleri, sosyal yaklaşımı ve özgün mimarisi ile gerçekleştirmeyi hedefleyen Twinkle Life, ERG GOUP’a ait Kullar/ Başiskele bölgesinde (İzmit merkeze 10 dakika uzaklıkta) 9309 m2 arazi üzerinde; zemin kat, 1.kat ve çatı arası imar hakkı ile 4 blok, 48 adet bağımsız bölüm ve sosyal tesis alanlarından oluşuyor.

Zemin kat daireleri (158 metrekare) 3+1 ve (118 metrekare) 2+1 olarak tasarlanmış olup, zeminde toplam 16 adet 3+1 ve 4 adet 2+1 daire bulunuyor.

1.kat ve çatı arası kullanımı dublex daireler şeklinde tasarlanmış olup (200 metrekare) 8 adet 3+1, (220 metrekare) 16 adet 4+1 ve  (2310 metrekare) 4 adet 4+1 olmak üzere toplam 28 adettir.

 

twinkle-life-3 

 

ÇOK SAYIDA SOSYAL ALAN

Twinkle Life projesinin konut alanları içindeki samimi sosyal alanları dışında, ayrıca bir sosyal tesisi de bulunmaktadır. Parselin park ve orman alanı ile birleştiği yerinde konumlanan sosyal tesisin kapalı mekanları dışında, açık yüzme havuzu, teras alanları, çocuk oyun alanı, çocuk havuzu ve yeşil alanlar mevcuttur. 24 saat kameralı sistem (gece görüşü ve hareket algılama özelliği) ve bekçi ile site güvenliği sağlanacak olup, karşılama hizmeti verilecektir.

 

SATIŞ ŞEKLİ VE FİYATLANDIRMA NASIL OLACAK?

Projenin satış şekli ve fiyatlandırması hakkında bilgi paylaşan Ergen, “Henüz reklam ve tanıtım faaliyetleri başlamadan yakın çevremize sunduğumuz ve ön talepler aldığımız bu projemizde, müşterilerimize olan sorumluluk gereğince kat irtifakı tapuları oluşturulmadan satış yapmamayı kararlaştırdık. Eylül ayı içerisinde tapuların alınmasını takiben satışlarımız başlayacak olup, ön taleplere özel sınırlı sayıda dairelerimiz için yüzde 15’e varan indirimlerimiz olacaktır” dedi.

 

EYLÜL 2018’DE TESLİM!

İndirimli konut fiyatlarının 270.000 TL ile 569.000 TL arasında değiştiği projenin Eylül 2018’de teslim edilmesi hedefleniyor. 2018 yılı içerisinde tamamlamayı planladığımız projemizle ilgili detaylı bilgiyi, “Kullar Mahallesi Yaylacık Mevkii Yeliz Sokak” adresindeki satış ofisimizden ya da www.twinkle.com.tr adresinden edinebilirsiniz.

 

İLETİŞİM

ERGSAN İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş

Adres: Hasanpaşa Mahallesi D-100 Karayolu Üzeri No:67 Uzunçiftlik-Kartepe/KOCAELİ

Satış Ofisi: Kullar Mahallesi Yaylacık Mevkii Yeliz Sokak

Satış Ofisi tel :+90 544 441 6 441

Telefon: 0 (262) 371 20 40

E-Posta: info@ergsan.com

Web: www.twinkle.com.tr

 

Bu haber kocaelilife.com adresinden alınmıştır.

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir