BAŞA DÖN
ANTRE ŞIKLIĞI GÖZ KAMAŞTIRIYOR
fade
4112
post-template-default,single,single-post,postid-4112,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.3.6,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-type2,eltd-sticky-header-on-scroll-down-up,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

ANTRE ŞIKLIĞI GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Antre genellikle evin dekorasyonuna dahil edilmeyen, evin kör noktaları olarak düşünülen alanlardır. Evinize geldiğinizde sizi ilk karşılayan antreler olduğu için giriş yaptığınız anda evinize hakim olan huzuru hissedebilmeniz ancak antreyi dekorasyona dahil etmekle mümkündür. Çoğu zaman gün ışığı almaktan uzak konumda yer aldığı için iyice göz ardı edilen antreleri artık canlandırma zamanı!

 

Antre dekorasyonu için birkaç ipucu

 

Aydınlatma

 

Bahsettiğimiz gibi antrelerin çoğu zaman gün ışığından yoksun kalması göz ardı edilmesine sebep olabiliyor. Bunu önlemek için yapacağınız en doğru girişim gün ışığına yakın renk ve parlaklıkta aydınlatma kullanmak. Antre büyüklüğüne göre lambader veya abajura şans verebilirsiniz. Antrenize “Ben buradayım.” Dedirtebilmeniz için aydınlık ve ferah bir ortam oluşturmalısınız. Bunun için doğru aydınlatma seçimi oldukça önemlidir.

 

antre

 

antre

 

Mobilya ve Halılar

 

Mobilya denince “Antreye nasıl olacak?” diye kafa karışıklığı yaşıyor olabilirsiniz, fakat zevk ve tarzınızı yansıtan oldukça şık mobilyalar var antreler için. Antre büyüklüğüne göre ekleyeceğiniz dresuar, ona eşlik eden duvarda bir ayna, dresuar üzerine ekleyeceğiniz biblo, vazo veya çerçeve ile antreniz karanlık bir havadan sıyrılmış olacak.

Ayrıca dresuar önüne sereceğiniz etnik desenli kilim veya shaggy tarzı halı ile yerlerin çıplak kalmasını önlemenin yanında sıcak bir hava katmış olursunuz.

 

antre

 

 

Duvar

 

Antrenin biraz daha ön plana çıkmasını istiyorsanız duvarda, evin diğer odalarında hakim olan duvar rengi veya duvar kağıdından farklı bir renk veya desen tercih edin. Alternatif olarak ayna, içlerine kanaviçe desenler veya ailenizin fotoğrafları yerleştirilmiş farklı boyutlardaki çerçeveler veya duvara monte edilen, minimal ve metal bir askı tercih edebilirsiniz.

Ayrıca bahsettiğimiz aydınlatma çözümlerine ek olarak yine duvarda yer aldığında oldukça şık bir görüntü elde etmenizi sağlayan aplikleri de tercih edebilirsiniz.

 

 

Aksesuarlar

 

Tüm bu fikirlere ek olarak dekorasyonda olmazsa olmaz aksesuarlar ile bütünlük oluşturabilirsiniz. Ekleyeceğiniz zarif bir şemsiyelik, gün ışığına minimum seviyede ihtiyaç duyan bitki, anahtar asmak için küçük askılar, mum veya tütsüler, hasır sepetler antrenize eşlik edecek en şık ayrıntılar olacaktır. Girişten itibaren başlayan şıklığı yakalamak işte bu kadar kolay.

 

 

Yorum Yok

Yorum Yap