BAŞA DÖN
Balkon İçin Renkli Dokunuşlar
fade
4098
post-template-default,single,single-post,postid-4098,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.3.6,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-type2,eltd-sticky-header-on-scroll-down-up,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Balkon İçin Renkli Dokunuşlar

Balkon daima evin en samimi köşelerinden biridir. Yaz mevsiminin gelmesiyle beraber ister serinlemek, bir şeyler içmek, misafirlerinizi ağırlamak hatta sıcak akşamlarda için mükemmel bir atmosfere sahiptir. Bu yüzden balkonunuza yapacağınız birkaç dokunuş ile balkonda geçireceğiniz anları çok daha renkli ve keyifli hale getirebilirsiniz.

 

 

balkon

 

Rengarenk mobilyalara eşlik eden rengarenk örtüler, kırlentler, aksesuarlar, kilimler, çiçekler… Hepsi de yaz mevsiminin neşesini balkonunuza taşıyacak, renk paletinden birer renk adeta.

 

 

balkon

 

 

Balkonunuza şık bir dokunuş yapmak için daha fazla beklemeyin. Yaz mevsiminin renklerinden ilham alarak basit ama etkili bir görünüş elde edebilirsiniz.

 

balkon

 

 

Yaz mevsimi deyince kuşkusuz birçok kişinin aklına pembe, mor, turuncu, sarı ve daha nice canlı renk gelir. Bu renkleri balkonunuza taşırsanız ortaya cıvıl cıvıl bir görüntü çıkacağından hiç kuşkunuz olmasın.

 

 

 

 

 

 

Yapmanız gereken balkonunuzun büyüklüğünü doğru tahlil etmek. Kare ama küçük formdaki balkonlarda her kısmı verimli kullanmak oldukça önemli. Örneğin bir tarafı ferforjeye sabitlenen, kullanılmadığı zamanlarda katlanarak boş alan yaratılmasına olanak sağlayan masalar kullanılabilir. Bu tarz mobilyalar ergonomik fonksiyonlarıyla yer tasarrufu sağlar. Bu tarz masalara eşlik eden katlanabilir sandalyeler ya da kullanılmadığında üst üste eklenerek toplanabilen tabureler oldukça kullanışlı olacaktır.

 

 

 

 

Elbette içimizi ısıtan balkonların olmazsa olmazı çiçekler. Bakımı kolay, renkli ve mis kokulu çiçeklere mutlaka yer açmalısınız. Balkonda veya terasta belki de en çok tercih edilen ortanca, sardunya, kasımpatı ya da çuha çiçekleridir. İç açan görüntüleri ile balkonunuzu süsleyecekler.

 

 

Geniş bir balkona sahipseniz şanslısınız demektir. Balkonunuzun büyüklüğüne göre sallanan koltuk, bahçe salıncağı ya da puf minderlerden koyabilirsiniz. Konforun şıklıkla buluşması bahçe salıncağıyla oldukça mümkün!

 

 

 

 

 

Balkonunuzda biraz bohem bir hava yaratmak oldukça basit. Balkon korkuluğuna asılabilen saksılara ekeceğiniz renkli çiçeklere eşlik edecek saçaklı bitkiler, salaş bir görünüm kazandıracaktır. Böylelikle renkli ve rahat bir görünüm sağlayabilirsiniz. Ayrıca korkuluklara asılabilen saksılar yine küçük balkonlar için oldukça hayat kurtarıcıdır.

 

 

 

 

Dekorasyonun göze hitap etmesi elbette çok önemli fakat balkonunuzu dekore ederken konforunuzdan asla ödün vermeyin. Balkon mobilyası seçerken rahat minderli koltuk seçin ya da sandalyelerinizin oturma kısmına renkli kırlentler bağlayarak hem rahat bir oturma biçimi sağlayabilir hem de renkli bir detay eklemiş olursunuz.

Yorum Yok

Yorum Yap