BAŞA DÖN
Maskülen Tarzı Dekorasyonu Çok Seveceksiniz
fade
4238
post-template-default,single,single-post,postid-4238,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.3.6,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-type2,eltd-sticky-header-on-scroll-down-up,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Maskülen Tarzı Dekorasyonu Çok Seveceksiniz

Evinizde ya da ofisinizde değişikliğe gitmek istiyorsanız sizi asla pişman etmeyecek bir stil olan maskülen stili dekorasyon hakkında bilmek istediklerinizi derledik.

 

Birçok alanda kadın ve erkeklerin yaşam stilinde farklılıklar görebiliyoruz. Bu farklılıklardan biri de şüphesiz yaşam alanlarında oluşturulan stillerdir. Birçok çeşit olması kafaları zaman zaman karıştırabiliyor. İşin içine cinsiyetin farklılığından doğan yatkınlıklar girince nasıl oluyor? Örneğin özellikle pembe gibi feminen kabul edilen renklerde döşenmiş ev, bir kadının yaşam alanı olduğu izlenimini kolayca verebiliyor.

 

Peki ya maskülen stilinde bir dekore edilmiş bir ev nasıl ipuçları verir?

 

 

 

 

Maskülen kelimesi dilimize Fransızcadan geçmiştir ve “erkeksi, erkeğe ait” anlamına gelmektedir. Dekorasyondaki uygulamasında ise yalnız yaşayan bir erkeğin tercih ettiği eşyalarla döşenmiş evden ilham alıyor ve biraz sertlik biraz da modernliğin harmanı olarak karşımıza çıkıyor. O halde bu “cool” havayı evinizde nasıl uygulayabilirsiniz? İşte ipuçları…

 

Modernizmin Getirdiği Sadelik

 

Maskülen bir tarzda döşenmiş bir ev aynı zamanda modern olmalıdır. Gösterişten uzak, işlevselliği yüksek mobilyalar yer almalıdır ve aynı zamanda mobilyalarda kullanılan materyal v.s. yalın ve şık olmalı. Yani uygulandığı evde “sadeliğin getirdiği şıklık” atmosferi hakim olmalı.

 

 

 

Renkler İpucu Veriyor

 

Siyah renginin kullanılması cinsiyet belirtmez elbette fakat maskülen tarzında işler biraz değişiyor. Bu tarzda dikkat çekici renklerden kaçınılması gerekiyor ve özellikle kendini gösteren renkler tahmin edildiği gibi siyah, gri, krem ve beyaz gibi renkler.

 

maskülen

 

Duvarları Boş Bırakmayın

 

Tablolar her dekorasyonun olmazsa olmaz parçalarındandır. Fakat bu aşamada tablo seçerken dikkat etmeniz gereken nokta yine modern olmasına dikkat etmenizdir. Sade, modern ve tam anlamıyla erkeksi tablolar tercih edebilirsiniz.

 

 

Erkeksi ve Şık Mobilyalar

 

Rahat, sade şık ve koyu renklerdeki modern mobilyaları tercih etmek doğru bir seçim olacaktır. Örneğin siyah kapitone deri bir koltuk ve yanına koyacağınız tripod lambader üst seviyede bir şıklık sağlayacaktır. Şunu da belirtelim ki materyal olarak deri oldukça kullanılıyor.

 

 

Alternatif Aksesuarlar

 

Erkeklerin genellikle ilgi alanlarına uygun aksesuarlar seçmek, atmosferi güçlendirecektir. Örneğin spor faaliyetleri, gezi, hayvan figürleri gibi şekillerdeki biblolar veya merdiven şeklindeki kitaplıklar kullanmak güzel bir uyum yakalayacaktır.

 

Yorum Yok

Yorum Yap